Парафія 🇺🇦

Слава Ісусу Христу! Дорогі брати і сестри!

Ласкаво просимо на сайт греко-католицької парафії в Оломоуці. Наша парафія діє в районах: Оломоуц, Простейов, Пршеров і Всетін.

Головний храм і осідок парафії знаходиться в Оломоуці в приміщенні священицької семінарії - каплиці Зішестя Святого Духа (вхід з вулиці Грнчиржської). Більше інформації можна знайти за посиланням.

Наша парафія є багатонаціональною, переважають парафіяни з України, які зазвичай проживають тут тривалий час, а також ті, хто приїхав нещодавно внаслідок війни в Україні. Є також віруючі словаки, русини та моравські та чеські.

Служимо церковнослов'янською мовою, читання чеською та українською.

Візит o. Йозефа Гарвілки та освячення ікони св. Метод Домініка Трцки

У неділю, 8 жовтня 2023 року, відвідав нашу парафію та відслужив св. літургії о. Юзеф Гарвілко з Пряшівської священицької семінарії.
Він дуже підбадьорив нас своєю проповіддю про оживляючу допомогу Божу. Після св. літургії освятив ікону М.Д. Трчки , до виготовлення якой долучилися семінаристи та презентація цього семінару. Дякуємо за дружню підтримку.

Також дякуємо греко-католицьким редемптористам та отцю Мирославу Буйдошу CSsR. за надання останків блаженного о. Метода, нашого уроженця, якого ми дуже шануємо. Ми забрали останки 30 вересня 2023 року в Міхаловце, в базиліці, яку збудував сам о. Метод і де зберігаються його останки.

Життя в нашій парафії в цьому семестрі навчального року підтримують два богослови Греко-Католицької Священицької Семінарії в Пряшові – Якуб Шимко та Павол Образ, які навчаються в Оломоуцію.


Ми дякуємо Богові та нашим дорогим друзям за всі ці добрі дари!
Многих і щасливих літ!